Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Brand24, Space is More i design thinking - zapraszamy na Konferencję "Innowacyjny Wrocław"

„Innowacja”, „innowacyjny”, „innowacje” – to słowa odmieniane dzisiaj w Polsce przez wszystkie przypadki, jak jednak sprawić, aby naprawdę powstawały i były cechą narodową naszego kraju? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć tworząc wraz z Gazetą Wyborczą oraz innymi wrocławskimi firmami akcję społeczną „iLab: Laboratorium innowacji”

25 lutego br. w Kampusie Pracze odbędzie się konferencja pn. „Innowacyjny Wrocław". To finał pierwszego etapu naszej ogólnopolskiej akcji społecznej. Podczas tego wydarzenia podsumujemy, czego dowiedzieliśmy się w ostatnich miesiącach o innowacyjności, wyjaśnimy, dlaczego tak ważna jest współpraca pomiędzy nauką i przemysłem, pokażemy metody oraz narzędzia, które mogą nam w tym pomóc oraz spotkamy się z osobami, które nie bały się postawić pierwszego kroku w samodzielnym biznesie.

Konferencja odbędzie się w środę w godzinach od 12.00 do 16.00 przy ul. Stabłowickiej 147 we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Wydarzenie zostało podzielone na dwie sesje. W pierwszej poznamy metodę design thinking, która pozwala na tworzenie kreatywnych rozwiązań dopasowanych do potrzeb klientów. Opowiedzą o niej Patrycja Radek, Z-ca Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu oraz Przemysław Hałub, Menedżer ds. kluczowych klientów z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Oboje są uczestnikami programu Top 500 Innovators, którzy mieli okazję nauczyć się tej metody podczas pobytu na Uniwersytecie Stanforda oraz Berkley w Kalifornii. W tej części zaprezentowane zostaną również efekty warsztatów design thinking, które odbyły się w zeszły poniedziałek - w interdyscyplinarnej grupie tworzyliśmy wspólnie prototypy przystanków komunikacyjnych przyszłości dla Wrocławia.

Do drugiej sesji zostały zaproszone młode firmy, którym udało się wejść z sukcesem na rynek. Naszym gościem będzie m.in. Michał Sadowski, CEO Brand24 i postać, która otwiera tegoroczny ranking 50 najbardziej kreatywnych ludzi polskiego biznesu według magazynu „Brief”. Do rozmów zaprosiliśmy również założyciela twórców Zeccera - systemu darmowego drukowania, który podbija serca wrocławskich studentów, Zespoł Space is More projektujący domy dla pierwszych astronautów, którzy zamieszkają na Marsie oraz zwycięzców Startup Fest 2014, firmę Ecologic.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracji należy dokonać na stronie internetowej ilab.evenea.pl

Program konferencji „Innowacyjny Wrocław”

11.30-12.00 Rejestracja uczestników.

12.00-12.10 Powitanie uczestników spotkania: Wojciech Pelowski, redaktor naczelny wrocławskiego oddziału "Gazety Wyborczej".

12.10-12.15 Powitanie uczestników spotkania: Tomasz Gondek, wiceprezes zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

12.15-12.30 Prezentacja, pt. "Laboratorium Innowacji - czego w ostatnich miesiącach dowiedzieliśmy się o innowacyjności?" Grzegorz Piechota, "Gazeta Wyborcza".

SESJA I: Uczymy Polaków design thinking 12.30-14.20

12.30-13.00 Design thinking. Kreatywne rozwiązywanie problemów w oparciu o zrozumienie potrzeb użytkowników. Joanna Pniewska, Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

13.00-13.15 Prezentacja wniosków z warsztatów design thinkingu we Wrocławiu: "Czym jest innowacja na etapie tworzenia". Patrycja Radek, Z-ca Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu oraz Przemysław Hałub, Menedżer ds. kluczowych klientów, Wrocławskie Centrum Badań EIT+

13.15-13.25 Pytania z sali.

13.25-13.55 "Krótka mowa do sukcesu: elevator pitch". Grzegorz Piechota, "Gazeta Wyborcza".

13.55-14.05 Pytania z sali.

14.05-14.20 Przerwa kawowa.

SESJA II: Opowieści przedsiębiorców 14.20-15.50

14.20-14.45 "Od pomysłu, przez startup, porażki - do sukcesu" - prezentacja przedsiębiorcy, który z sukcesem wdrożył innowacyjne rozwiązania i uczynił z innowacji motor rozwoju firmy. Historia tworzenia firmy, metoda biznesowa "canvas". Michał Sadowski, prezes Brand24.

14.45 -14.55 Pytania z sali

14.55-15.10 Prezentacja startupu Ecologic, zwycięzcy Startup Fest 2014.

15.10-15.25 Prezentacja startupu Zeccer.

15.25-15.40 Prezentacja Space is more.

15.40-16 Podsumowanie i zakończenie spotkania, Grzegorz Piechota, "Gazeta Wyborcza".

Więcej o akcji na: wyborcza\iLab i na naszym facebookowym fanpage'u: "Laboratorium Innowacji".

 

Czy wiesz, że ...

Polacy nie gęsi na manganie umieją pisać. Polscy naukowcy zapisali informacje na pojedynczym atomie manganu co ma duże znaczenie dla wzrostu mocy komputerów.

więcej informacji

 

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres