Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

Brand24, Space is More i design thinking - zapraszamy na Konferencję "Innowacyjny Wrocław"

„Innowacja”, „innowacyjny”, „innowacje” – to słowa odmieniane dzisiaj w Polsce przez wszystkie przypadki, jak jednak sprawić, aby naprawdę powstawały i były cechą narodową naszego kraju? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć tworząc wraz z Gazetą Wyborczą oraz innymi wrocławskimi firmami akcję społeczną „iLab: Laboratorium innowacji”

25 lutego br. w Kampusie Pracze odbędzie się konferencja pn. „Innowacyjny Wrocław". To finał pierwszego etapu naszej ogólnopolskiej akcji społecznej. Podczas tego wydarzenia podsumujemy, czego dowiedzieliśmy się w ostatnich miesiącach o innowacyjności, wyjaśnimy, dlaczego tak ważna jest współpraca pomiędzy nauką i przemysłem, pokażemy metody oraz narzędzia, które mogą nam w tym pomóc oraz spotkamy się z osobami, które nie bały się postawić pierwszego kroku w samodzielnym biznesie.

Konferencja odbędzie się w środę w godzinach od 12.00 do 16.00 przy ul. Stabłowickiej 147 we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Wydarzenie zostało podzielone na dwie sesje. W pierwszej poznamy metodę design thinking, która pozwala na tworzenie kreatywnych rozwiązań dopasowanych do potrzeb klientów. Opowiedzą o niej Patrycja Radek, Z-ca Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu oraz Przemysław Hałub, Menedżer ds. kluczowych klientów z Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Oboje są uczestnikami programu Top 500 Innovators, którzy mieli okazję nauczyć się tej metody podczas pobytu na Uniwersytecie Stanforda oraz Berkley w Kalifornii. W tej części zaprezentowane zostaną również efekty warsztatów design thinking, które odbyły się w zeszły poniedziałek - w interdyscyplinarnej grupie tworzyliśmy wspólnie prototypy przystanków komunikacyjnych przyszłości dla Wrocławia.

Do drugiej sesji zostały zaproszone młode firmy, którym udało się wejść z sukcesem na rynek. Naszym gościem będzie m.in. Michał Sadowski, CEO Brand24 i postać, która otwiera tegoroczny ranking 50 najbardziej kreatywnych ludzi polskiego biznesu według magazynu „Brief”. Do rozmów zaprosiliśmy również założyciela twórców Zeccera - systemu darmowego drukowania, który podbija serca wrocławskich studentów, Zespoł Space is More projektujący domy dla pierwszych astronautów, którzy zamieszkają na Marsie oraz zwycięzców Startup Fest 2014, firmę Ecologic.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracji należy dokonać na stronie internetowej ilab.evenea.pl

Program konferencji „Innowacyjny Wrocław”

11.30-12.00 Rejestracja uczestników.

12.00-12.10 Powitanie uczestników spotkania: Wojciech Pelowski, redaktor naczelny wrocławskiego oddziału "Gazety Wyborczej".

12.10-12.15 Powitanie uczestników spotkania: Tomasz Gondek, wiceprezes zarządu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

12.15-12.30 Prezentacja, pt. "Laboratorium Innowacji - czego w ostatnich miesiącach dowiedzieliśmy się o innowacyjności?" Grzegorz Piechota, "Gazeta Wyborcza".

SESJA I: Uczymy Polaków design thinking 12.30-14.20

12.30-13.00 Design thinking. Kreatywne rozwiązywanie problemów w oparciu o zrozumienie potrzeb użytkowników. Joanna Pniewska, Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

13.00-13.15 Prezentacja wniosków z warsztatów design thinkingu we Wrocławiu: "Czym jest innowacja na etapie tworzenia". Patrycja Radek, Z-ca Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu oraz Przemysław Hałub, Menedżer ds. kluczowych klientów, Wrocławskie Centrum Badań EIT+

13.15-13.25 Pytania z sali.

13.25-13.55 "Krótka mowa do sukcesu: elevator pitch". Grzegorz Piechota, "Gazeta Wyborcza".

13.55-14.05 Pytania z sali.

14.05-14.20 Przerwa kawowa.

SESJA II: Opowieści przedsiębiorców 14.20-15.50

14.20-14.45 "Od pomysłu, przez startup, porażki - do sukcesu" - prezentacja przedsiębiorcy, który z sukcesem wdrożył innowacyjne rozwiązania i uczynił z innowacji motor rozwoju firmy. Historia tworzenia firmy, metoda biznesowa "canvas". Michał Sadowski, prezes Brand24.

14.45 -14.55 Pytania z sali

14.55-15.10 Prezentacja startupu Ecologic, zwycięzcy Startup Fest 2014.

15.10-15.25 Prezentacja startupu Zeccer.

15.25-15.40 Prezentacja Space is more.

15.40-16 Podsumowanie i zakończenie spotkania, Grzegorz Piechota, "Gazeta Wyborcza".

Więcej o akcji na: wyborcza\iLab i na naszym facebookowym fanpage'u: "Laboratorium Innowacji".

 

Czy wiesz, że ...

Biomimetyka to naśladowanie przyrody. W projekcie BioMed są opracowywane inteligentne formy leków, które rozpoznają chore komórki; działanie leków jest wzorowane na zasadzie funkcjonowania wirusów, które rozpoznają a następnie infekują komórkę.

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres