Agencja Rozwoju Przemysłu uruchomiła Platformę Transferu Technologii |
Platforma stwarza korzystającym z niej podmiotom (dawcom) szansę na komercjalizację, czyli sprzedaż opublikowanych na niej technologii, a dużym graczom (biorcom technologii) - znalezienie firmy czy zespołu naukowego, który opracuje rozwiązanie, odpowiadające na ich konkretne potrzeby. - Dzisiaj uruchamiamy Platformę Transferu Technologii, unikatowe narzędzie do komercjalizacji innowacji. To ostatni element w naszym systemie wspierania innowacji - powiedziała na konferencji prasowej Aleksandra Magaczewska, prezes ARP. Uczestnikami platformy są już m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT+, KGHM Polska Miedź, Polska Grupa Zbrojeniowa. Do PTT dołączyły wczoraj podczas konferencji Enea, Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Grupa Lotos.
- PTT to instrument, który będzie wspierał organizacyjne i finansowo proces transferu technologii, co jest na ten moment wręcz niezbędne w Polsce – jest zdania Katarzyna Pala, kierownik działu komercjalizacji i IP we Wrocławskim Centrum Badań EIT+, która wczoraj uczestniczyła w inauguracyjnej konferencji Agencji Rozwoju Przemysłu. – Platforma będzie również wsparciem dla naszego centrum. W EIT+ szukamy atrakcyjnych rynkowo i społecznie rozwiązań, realizujemy projekty badawczo-rozwojowe z przemysłem i wytwarzamy własność intelektualną. Wszystko po to, aby uruchomić komercjalizację, tj. przekuć pomysły naukowe w konkretne produkty, na które jest zapotrzebowanie. Platforma nam w tym pomoże, ale my również będziemy ją zasilać konkretnymi rozwiązaniami, które mogą zainteresować przemysł. – podkreśla Katarzyna Pala.
Uczestnikami platformy są już m.in. Wrocławskie Centrum Badań EIT+, KGHM Polska Miedź, Polska Grupa Zbrojeniowa. Do PTT dołączyły wczoraj podczas konferencji Enea, Polska Grupa Energetyczna (PGE) i Grupa Lotos. - PTT to instrument, który będzie wspierał organizacyjne i finansowo proces transferu technologii, co jest na ten moment wręcz niezbędne w Polsce – jest zdania Katarzyna Pala, kierownik działu komercjalizacji i IP we Wrocławskim Centrum Badań EIT+, która wczoraj uczestniczyła w inauguracyjnej konferencji Agencji Rozwoju Przemysłu. – Platforma będzie również wsparciem dla naszego centrum. W EIT+ szukamy atrakcyjnych rynkowo i społecznie rozwiązań, realizujemy projekty badawczo-rozwojowe z przemysłem i wytwarzamy własność intelektualną. Wszystko po to, aby uruchomić komercjalizację, tj. przekuć pomysły naukowe w konkretne produkty, na które jest zapotrzebowanie. Platforma nam w tym pomoże, ale my również będziemy ją zasilać konkretnymi rozwiązaniami, które mogą zainteresować przemysł. – podkreśla Katarzyna Pala. PTT to narzędzie oparte na modelu tzw. otwartych innowacji. Mogą z niej korzystać zarówno wynalazcy, jak i jednostki naukowe i przedsiębiorstwa. Rejestracja i dostęp do zasobów platformy są bezpłatne. Więcej informacji na stronie: www.arp.pl ![]() Czy wiesz, że ...Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu NanoMat jest opracowanie technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!). Zobacz również |
||
Aktualności30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.01.07.15
![]() |