Wrocławskie Centrum Badań EIT+
EN | PL
biuletyn informacji publicznej
szukaj

30 Kreatywnych Wrocławia – wśród nich Pracownicy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+

Nieszablonowi, nowatorscy, pełni pomysłów i gotowi do działania, tak można opisać Wrocławian, którzy zostali wybrani przez portal wroclaw.pl podczas akcji społecznej „30 Kreatywnych Wrocławian”. Razem tworzą grupę 30 osób, która zmienia stolicę Dolnego Śląska w nowoczesną, niestandardową i pulsująca życiem metropolię.

Reprezentują różne dziedziny naszego życia: naukę, biznes i sztukę. Wśród nich są również pracownicy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, którzy swoją pasją, otwartością i wiarą w to, co niemożliwe, budują we Wrocławiu nową przestrzeń dla życia oraz innowacji.

Cezary Lejkowski

Dyrektor Departamentu Klimatu i Energii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, odpowiada za jego rozwój, zespół i najważniejsze projekty. Jest szefem regionalnego ośrodka Climate KIC, czyli przedsięwzięcia Komisji Europejskiej, które tworzą instytucje, naukowcy oraz przedsiębiorcy, i którego badania i analizy dotyczą zmian klimatycznych. Zadaniem ośrodków Climate KIC jest tworzenie i promowanie nowoczesnych rozwiązań sprzyjających ochronie klimatu.

Dr Łukasz Kozera

Pomysłodawca jednego z pierwszych biobanków populacyjnych w Polsce, który powstał w ramach projektu badawczego „BioMed - Biotechnologie i zaawansowane technologie medyczne” Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Dzięki jego staraniom od 2012 roku Wrocław ma własny biobank, gdzie pacjenci z Dolnego Śląska mogą przekazać próbki krwi do badań naukowych. Doktor nauk medycznych w zakresie biologii medycznej, absolwent Wydziału Biotechnologii i Analityki Medycznej. Z jego inicjatywy możliwe jest również prowadzenie badań przesiewowych w kierunku chorób sercowo-naczyniowych wśród mieszkańców Dolnego Śląska.

Więcej informacji na stronie: www.wroclaw.pl

Serdecznie gratulujemy!

 

Czy wiesz, że ...

Silnik samochodu osobowego wykorzystuje ok. 30% energii zawartej w benzynie. Jedno z zadań badawczych projektu  NanoMat jest opracowanie  technologii ogniw paliwowych o wydajności ok. 80% (zamiast 100 kilometrów przejedziemy 267 km !!!).

więcej informacji

Aktualności

30 Kreatywnych Wrocławia odebrało wczoraj wyróżnienia z rąk prezydenta Rafała Dutkiewicza.

01.07.15
narodowe centrum bada i rozwoju
dolnolski gryf gospodarczy
adres
facebookgoogle plustwitteryoutubelinkedinpinterestrss
adres